Koszykarze wciąż w grze o Play-Offy!

Fantastyczne widowisko zagwarantowali swoim kibicom koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Akademicy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo bez Rafała Knapa na ławce trenerskiej.

Piotr Jankowski

Od początku spotkania byliśmy świadkami dominacji zespołu z Opola, który za sprawą świetnie dysponowanego Bartosza Jankowskiego z minuty na minutę coraz bardziej powiększał swoją przewagę. W drugiej kwarcie do gry włączył się jeszcze Adam Brenk, który aż cztery razy trafiał z obwodu. Akademicy schodzili do szatni prowadząc 61:41.

Po zmianie stron gospodarzom przydarzył się postój, jednak w porę ponownie złapali wiatr w żagle. Do świetnie grającego Jankowskiego i Brenka dołączył Andrzej Krajewski, który pod koszem przestawiał rywali jak chciał. Do końca opolski zespół nawet przez moment nie oddał inicjatywy, triumfując 107:82.

Opolanie dzięki temu zwycięstwu awansowali na ósmą lokatę w ligowej tabeli i już w najbliższy weekend zmierzą się z Księżakiem Łowicz – zespołem, który jest o lokatę niżej. Ewentualne zwycięstwo na pewno pomoże zespołowi Jędrzeja Sudy w walce o jeszcze lepsze miejsce w sezonie zasadniczym.

Weegree AZS Politechnika Opolska 107:82 Decka Pelplin
AZS: Jankowski 23, Brenk 20, Jodłowski 13, Lewiński 7, Szymański 4 – Krajewski 17 (11 zbiórek, 4 przechwyty), Łabinowicz 15, Skiba 8, Piszczatowski.