Pierwsza tegoroczna wyjazdowa wygrana siatkarek UNI

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się spotkanie siatkarek UNI Opole w Kaliszu z MKS-em. Takim samym wynikiem opolanki zwyciężyły w pierwszej rundzie na własnym parkiecie.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Gospodynie odskoczyły na 3:1, ale z minuty na minutę rozkręcały się podopieczne Nicoli Vettoriego. Po asie serwisowym Any Olayi wyszły na prowadzenie 13:9. Kolumbijka powtórzyła to zagranie kilka minut później i UNI wygrywało 22:17 kończąc seta zwycięstwem 25:20.

Najwięcej emocji dostarczył widzom set drugi. Opolanki szybko wyszły na prowadzenie 10:4 dzięki dobrzej funkcjonującej zagrywce i skutecznym atakom. Przy stanie 16:11 nic nie wskazywało, że w tej partii będzie jeszcze tyle emocji. Ambitnie walczące gospodynie doprowadziły do remisu po 16-cie. Do stanu 23:23 opolanki wychodziły na minimalne prowadzenie i miały piłkę setową. Kaliszanki jednak obroniły atak Zaroślińskiej-Król i stanęły przed szansą wygrania seta prowadząc 26:25. Na szczęście zimną krew zachowały w defensywie nasze siatkarki i wygrały partię 28:26.

O trzecim secie nasze zawodniczki będą chciały jak najszybciej zapomnieć. 7:3 i 17:10 dla MKS-u i trener Vettori wprowadził zmienniczki. Opolanki niwelowały przewagę rywalek do stanu 18:21, ale ostatecznie w końcówce kaliszanki dwoma skutecznymi atakami przypieczętowały wygraną 25:20.

Na szczęście karta tego meczu nie odwróciła się od “wilczyc”. Na czwartą partię wyszły skoncentrowane i szybko objęły prowadzenie 5:2 i 9:3. Kiedy opolski blok powstrzymał atak Karoliny Drużkowskiej, dzięki któremu UNI wyprowadziło skuteczny atak zrobiło się 14:7 i wydawało się,  że wygrana jest o krok. Tym czasem rywalki zmniejszyły straty i nasze prowadzenie z malało do stanu 14:12. To była jednak ostatnia chwila słabości opolanek, które znakomicie broniły i nie myliły się w ataku zwyciężając partię 25:19 i cały mecz 3:1.

Tytuł najlepszej zawodniczki meczu (MVP) otrzymała Marta Pamuła. Dzięki tej wygranej UNI z 20-ma punktami awansowało na 6. miejsce w tabeli. Prowadzi zespół z Polic, który ma 42 punkty.