Brązowy halowy tenisowy kadet z Opola

Janek Chłodnicki z Opola został brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski kadetów (U16) w tenisie w grze singlowej. Podczas zawodów rozgrywanych w Toruniu wzięło udział blisko 60 zawodników z kilkunastu polskich klubów.

Chłodnicki jako rozstawiony z numerem piątym w turnieju rozpoczął rywalizację od pierwszej rundy. Wygrał w niej pewnie z reprezentującym AZS Poznań Pawłem Rytelewskim 6:3, 6:0.

Z kolei w rundzie drugiej opolanin trafił na Patryka Sarnowskiego z Zielonej Góry wygrywając jeszcze pewniej 6:1, 6:1 zapewniając sobie awans do ćwierćfinału. W nim przyszło mu się mierzyć z wyżej rozstawionym (turniejowy nr 4)  Patrykiem Kowalem z Krakowa.

Jak się okazało była to największa niespodzianka turnieju bowiem niespełna 16 letni zawodnik z Opola (w październiku skończył 15 lat)  i niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie wyeliminował rywala pokonując go 6:0, 6:0.

Najlepszy mecz mistrzostw jak się okazało rozegrano w półfinale. Chłodnicki zmierzył się w nim z turniejową „jedynką” Mistrzem Polski w kategoriach młodzieżowych Janem Sadzikiem z Krakowa. Pojedynek był niezwykle wyrównany. Pierwszą partię faworyt wygrał 2:6, ale w drugiej Chłodnicki znakomicie zagrał w defensywie a także skutecznie w polu serwisowym i wygrał w tie breaku 7:6.  Niestety w decydującej partii nie starczyło już sił i krakowski Janek wygrał z opolskim 6:2. Jednak ten wygrany set zaważył na tym, że brązowy medal przypadł ostatecznie Chłodnickiemu.

Przypomnijmy, że to drugi medal Mistrzostw Polski Janka Chłodnickiego w grze singlowej, pierwszy, również brązowy zdobył w kategorii skrzatów (do lat 12) w letnich mistrzostwach.

 

Foto: trener Janka Chłodnickiego Adam Przybyszewski

           

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły