Udany rewanż UNI na Unii

Siatkarki UNI Opole udanie zrewanżowały się zespołowi z Tarnowa za porażkę w ostatnim meczu 2022 roku. 29 grudnia uległy bowiem w Tarnowie 0:3. Teraz stało się odwrotnie. 25:22, 25:15 i 25:22 pozwoliły podopiecznym trenera Nicoli Vettoriego  zdobyć 3 punkty i co najważniejsze wyprzedzić rywalki w ligowej tabeli. Niestety to zwycięstwo nie pozwoli opolankom awansować do fazy play off. Naszemu zespołowi pozostał bowiem do rozegrania tylko jeden mecz a wyprzedzające nas bezpośrednio ekipy z Wrocławia i Bydgoszczy mają do rozegrania bezpośredni pojedynek to oznacza, że jeden z tych zespołów zgromadzi co najmniej punkt więcej od UNI co pozwoli mu na zajęcie miejsca w pierwszej ósemce kosztem naszej drużyny.

A sam mecz z Unią był w miarę jednostronnym widowiskiem, zwłaszcza w drugim secie gdzie przewaga w pewnym momencie sięgnęła 10 punktów(17:7) i taka utrzymała się do końca tej partii (25:15). Najwięcej emocji dostarczył się okazało ostatni set. Gra obu zespołów falowała. Początek należał do przyjezdnych, które prowadziły 4:2. Po chwili na prowadzenie wyszły opolanki (8:5).

Dalej mieliśmy sinusoidę. Na tablicy widniały bowiem następujące wyniki: 10:10, 12:12, 17:14 i 19:20. Na szczęście w tym momencie sprawy w swoje ręce wzięły Lana Conceicao i Marta Orzyłowska, które zdobyły po dwa punkty a ostatni punkt na 25:22 wywalczyła atakiem Oliwia Sieradzka, dla której był to jedyny punkt w spotkaniu. Tytuł MVP odebrała zawodniczka UNI, Vivian Pellegrino.