Studenci dostali lekcję od “Żaka”

Niespodziewaną porażkę 98:106 zanotowali koszykarze pierwszoligowego Weegree AZS Politechniki Opolskiej ulegając MKKS-owi Żak Koszalin. Takiego obrotu nikt się nie spodziewał bowiem po trzech kwartach opolanie pewnie prowadzili 84:73 uzyskując nieco wcześniej 15-to punktową przewagę (82:67). Niestety spora liczba własnych błędów i niecelnych rzutów nawet z bardzo dogodnych sytuacji w ostatniej części gry dała wygraną gościom 33:14 i zwycięstwo w całym meczu.

Koszalinianie na prowadzenie wyszli na 4:30 min. przed końcem meczu (91:90) a na dwie minuty przed końcem prowadzili już 101:93. Mimo chwilowego zrywu podopiecznych trenera Roberta Skibniewskiego i zniwelowaniu przewagi do trzech punktów (98:103 po akcji Jakuba Kobela) po końcowej syrenie świętowali goście notabene podopieczni byłego trenera opolan Rafała Knapa.

Po tej porażce opolanie mają 48 pkt po 31 rozegranych i bilans 17 wygranych i 14 przegranych spotkań.