Opolscy judocy z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Do udanych swój start na Akademickich Mistrzostwach Polski mogą zapisać opolscy judocy. Do Opola wrócili z trzema złotymi medalami oraz jednym srebrnym.

Piotr Jankowski

Po złoto sięgnął Jakub Pankowski w kategorii do 81 kilogramów. Student drugiego roku automatyki i robotyki oraz fizjoterapii podczas tej imprezy wygrał wszystkie cztery walki. W finale turnieju pokonał Bartosza Ponichtera, który co dopiero zajął drugie miejsce podczas mistrzostw Polski seniorów. Na najwyższym stopniu podium stanął jeszcze Paweł Tylek w kategorii do 60 kilogramów.

Najlepsza w kategorii wagowej do 57 kilogramów była z kolei Marta Gęsikowska, na co dzień reprezentantka Gwardii Opole. Podczas zmagań w Pile na swojej drodze pokonała dwie rywalki. Srebrny medal przypadł z kolei Janowi Jesionkowi, który swoją jedyną walkę przegrał w finale Akademickich Mistrzostw Polski. Siódme miejsce przypadło Michałowi Gęsiowskiemu z Gwardii.

W generalnej klasyfikacji drużynowej Politechnika Opolska z 33,5 punktami zajęła trzecie miejsce. Wyprzedziły ją tylko AWF Warszawa oraz PW Warszawa. W klasyfikacji uczelni technicznych, opolski AZS sięgnął po srebrny medal.

Na zdjęciu na najwyższym stopniu podium Marta Gęsikowska. Fot. Materiały prasowe