Sprawdź postępy i frekwencję w głosowaniu w BO

Do 10 października potrwa głosowanie w w X edycji Budżetu Obywatelskiego. Bieżące statystyki wyników są niejawne, ale 7 października będzie stanowił wyjątek – przez całą dobę na stronie www.bo.opole.pl będzie można sprawdzać postępy w głosowaniu.

Statystyki będą prezentowane w czasie rzeczywistym z aktualizacją co jedną minutę.

Przypomnijmy, mieszkańcy Opola złożyli w tym roku 124 projekty. Po ich ocenie na liście do głosowania znalazły się 73 projekty: 25 ogólnomiejskich i 48 dzielnicowych. Rekordowa jest kwota tegorocznej edycji, to aż 6 800 000 zł.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej pod adresem: www.bo.opole.pl  i mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Opola bez względu na wiek (osoby poniżej 18 roku życia głosują za zgodą opiekuna prawnego). Każdy mieszkaniec Opola dysponuje jednym głosem na projekty dzielnicowe i jednym na ogólnomiejskie.

Dla opolan dostępne są również punkty wsparcia głosowania w Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola przy ul. Damrota 1 oraz w Centrum Informacyjno – Edukacyjnym Senior przy ul. Krakowskiej 32.

Najnowsze artykuły