“Uśmiechnięty Autobus” przejechał przez Opole

Wolontariusze Fundacji Dr Clown zachęcali do dzielenia się uśmiechem. W autobusie linii 18 obchodzono Międzynarodowy Dzień Uśmiechu.

Pasażerowie MZK na trasie z Karolinki do al. Witosa mogli poznać czym jest “terapia śmiechem”, a także na czym polega praca wolontariuszy Fundacji. W “Uśmiechniętym Autobusie” nie zabrakło balonów, klownów i przede wszystkim radości.

My uśmiechem staramy się pracować cały rok z całkowitym poszanowaniem, że inne emocje są równie ważne, zwłaszcza tam, gdzie na co dzień jesteśmy, czyli w szpitalach i placówkach specjalnych – mówi Marta Szewerda-Koszyk, koordynatorka oddziału Fundacji na Opolszczyźnie. – Uśmiechem niewątpliwie pomaga nam w powrocie do zdrowia i też trochę zabiją nudę w szpitalach. Te dobroczynne funkcje uśmiechu są dla nas ważne i tym staramy się podzielić. Dzisiaj, w drodze do szpitala, dzielimy się tym uśmiechem z pasażerami.

Pasażerowie z entuzjazmem przyjmowali recepty na uśmiech rozdawane przez wolontariuszy.

Zachęcamy do tego, aby uśmiechać się nie tylko od święta – dodaje Ewelina Laxy z MZK Opole. – Uśmiech skierowany do kierowcy, czy do współpasażera może umilić mu dzień, sprawić, że poczuje się lepiej. Dzisiaj chcemy też zwrócić uwagę i pokazać na czym polega działalność Fundacji Dr Clown.

Wolontariusze opuścili pokład autobusu przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. W szpitalu spotkali się z pacjentami, których również “zarażali” uśmiechem.

Najnowsze artykuły