Święto języka francuskiego i krajów frankońskich

Biblioteka Obcojęzyczna WBP Opole po raz kolejny włącza się w Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. Pokazy filmów francuskich, wernisaż wystawy oraz konwersacje francuskiego to część z przygotowanych wydarzeń, które potrwają między 18 a 23 marca.

– 18 marca o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Ludoviciem Rommelaere, który opowie nam o kuchni francuskiej. To spotkanie otwiera w naszej bibliotece tydzień z francuskim. Co roku uczestniczymy w tym wydarzeniu i w ciągu całego tygodnia czeka na Państwa wiele interesujących spotkań – dodaje Bogna Iwańska – Kierownik Biblioteki Obcojęzycznej WBP OPOLE.

Organizatorzy przygotowali projekcje dwóch filmów francuskich. Pierwsza z nich pojawi się już 19 marca br. Na ekranie wyświetlony zostanie film z 1956 roku pt. „ Ucieczka skazańca”. Wstęp wolny na projekcje. W czwartek (21.03) zapoznają się z nowszą produkcją z 2023 r. zatytułowaną „Impresjoniści”. Cena biletu: 15 zł.

Z kolei 20 marca br. o godz. 18.00  odbędzie się wernisaż wystawy portretów osób związanych z Francją.

– Portrety i zdjęcia zostały wykonane przez Jakuba Łabędzkiego, studenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Będą mieli Państwo okazję poznać Francuzów oraz opolskich frankofonów – dodaje Iwańska.

Najnowsze artykuły