Święto Wojciechowe. Zmiana terminu

Impreza pierwotnie była zaplanowana na najbliższa sobotę (20.04). Jednak prognozy pogody na weekend nie są obiecujące, w związku z czym Urząd Miasta zdecydował się przełożyć wydarzenie na 4 maja.

Wg prognoz sobota w Opolu ma być deszczowa, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie zaledwie 10 stopni. Dlatego zdecydowano się na przełożenie imprezy na 4. maja kiedy pogoda ma być już zdecydowanie lepsza. Zmienia się termin, ale nie zmienia się program Święta Wojciechowego.

Podczas obchodów tegorocznego Święta Wojciechowego zaprezentowana zostanie teatralno-taneczna inscenizacja, ukazująca życie i cuda dokonane przez świętego Wojciecha. Zapraszamy wszystkich na schody przed Muzeum Śląska Opolskiego. Początek spektaklu o godzinie 12.00. Teatr Mantikora, starając się co roku ożywić tę historię, przedstawi ją w nowej aranżacji. Tym razem przygotował podkład muzyczny na żywo, który będzie wykonywany przez zespół Korzenie z Brzegu. Po spektaklu wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję dołączyć do kolorowej i głośnej parady, przemierzając ulice ścisłego centrum Opola w kierunku Zamku Górnego.

Jarmark średniowieczny, warsztaty i koncerty

Występem zespołu Furda o godzinie 13.00 rozpoczniemy oficjalnie Jarmark Wojciechowy przed Zamkiem Górnym. Wydarzenie przeniesie nas w czasy średniowiecza, gdzie można będzie między innymi skosztować potraw z epoki, spróbować swoich sił w warsztacie kowala czy też poznać tajniki walki na miecze. Na opolan czekają różnorodne pokazy rzemiosła i animacje. Od godziny 13:00 do 18:00 będzie można bezpłatnie zwiedzać Zamek Górny z dodatkowymi atrakcjami w komnatach. W tym samym czasie Fundacja Excalibur zaprezentuje sztukę bicia monet okolicznościowych oraz zorganizuje dwa spektakle walizkowe dla najmłodszych. Drużyna Drengów znad Górnej Odry otworzy swoje obozowisko dla zwiedzających, a Opolski Klub Strzelectwa Tradycyjnego GRYF zaprosi do suchej fosy przy Zamku Górnym na kurs łucznictwa. Jak co roku, nie zabraknie również wyśmienitej kuchni oraz lokalnego rękodzieła. A o muzyczny klimat zadbają zespoły Korzenie, Furda oraz Dziewanna.

 

 

Najnowsze artykuły