MZK Opole: zmiana w kursowaniu linii 17

Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że w poniedziałek (4.12) wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 17 obejmujący zmianę obsługi działek w okresie zimowym.

Do tej pory linia 17 dojeżdżała do działek w dni robocze i soboty. Od tego sezonu dojazd będzie możliwy również w niedziele i święta.

W dni robocze do przystanku „Częstochowska-Działki Pętla” linia 17 kursować będzie trzy razy dziennie – mówi Ewelina Laxy z MZK. – W soboty oraz niedziele i święta natomiast zaplanowaliśmy po 4 pary kursów. Jest to zmiana w stosunku do lat ubiegłych, kiedy w niedziele i święta autobusy nie dojeżdżały do tego przystanku. Dodatkowo, w rozkładzie świątecznym – specjalnym (obowiązującym w Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc i Nowy Rok) wydłużone zostaną wybrane kursy linii 17 z Dambonia do Chmielowic.

Jak dodaje Ewelina Laxy, skrócony zostanie kurs linii 17 rozpoczynający się o godzinie 16:35 z przystanku „Częstochowska-Pętla” w kierunku Chmielowic (teraz kurs zakończy się na pętli Dambonia), a zlikwidowany będzie kurs rozpoczynający się o godzinie 17:25 z Chmielowic w kierunku Ronda Konstytucji 3 Maja. MZK zapewnia, że w godzinach szczytowych autobusy do Chmielowic nadal będą kursowały co 30 minut, a później co 60 minut.

Najnowsze artykuły