MZK od kuchni. Kandydaci do pracy odwiedzili zajezdnię przy Luboszyckiej

Kandydaci do pracy poznawali specyfikę zatrudnienia w komunikacji zbiorowej. W Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Opolu odbyły się Dzień Otwarty dla Kandydatów i Kandydatek do Pracy.

Ponad 20 osób mogło z bliska przyjrzeć się temu, jak wygląda praca na różnych stanowiskach. W ciągu kilku godzin zainteresowani mogli nie tylko zwiedzić bazę MZK, ale także porozmawiać z pracownikami, m.in. z kierowcami i kadrową.

– Teraz pracuję za granicą i chciałbym, coś zmienić w swoim życiu, wrócić do Polski, dlatego przyjechałem do MZK – mówi jeden z uczestników wydarzenia. – Za granicą też pracuję jako kierowca, lubię prowadzić pojazdy, dlatego postanowiłem sprawdzić jak wygląda praca w MZK. Dodatkowo, mam też znajomych, którzy tu pracują – to również zachęciło mnie do przyjścia. Chciałem zobaczyć jak to wygląda od strony technicznej, jakie są zarobki, jaki wygląda czas pracy, czy też praca w święta.

– 3 tygodnie temu zdałam egzamin praktyczny prawa jazdy kategorii D – mówi jedna z kilku pań, które pojawiły się w zajezdni. – Trzeba coś zmienić w swoim życiu. Dwa lata temu zdałam prawo jazdy na ciężarówkę, ale teraz bardziej zachęcił mnie autobus. Prowadzi się go lżej, jest lepsza widoczność, jestem zainteresowana taką pracą. Po dzisiejszym spotkaniu wiem już na czym polega praca kierowcy, dowiedziałam się z czym się wiąże, co trzeba robić, jakie są obowiązki. Tego nie było na kursie, a teraz już wiem jak wygląda od czasu wejścia do czasu wyjścia z kabiny.

W czasie Dnia Otwartego kandydaci do pracy mogli też spotkać się z dyspozytorem i mechanikami. Mieli okazję do tego, aby zobaczyć, jak wygląda ładowanie autobusu, jak wygląda obsługa w kabinie kierowcy, a także, gdzie znajduje się “spa” dla autobusów.

Bardzo cieszy nas frekwencja i zainteresowanie kandydatów, szczególnie, że takie wydarzenie zorganizowaliśmy po raz pierwszy – mówi Ewelina Laxy z MZK Opole. – Większość z uczestników zainteresowana była podjęciem pracy na stanowisku kierowcy. Większość pytała o kwestie związane z zarobkami, czasem pracy oraz o możliwość zdobycia uprawnień do przewozu osób. Przypomnę, że cały czas prowadzimy nabór na kierowców, a wszyscy zainteresowani mogą kontaktować się z naszym działem kadr.

Osoby, które chciałyby poznać więcej szczegółów mogą dzwonić pod numer 77 40 23 127 lub napisać wiadomość na adres kadry@mzkopole.pl.

 

Najnowsze artykuły