MZK szuka kierowców. Na już wolnych 20 etatów

20 etatów – tyle wakatów do obsadzenia “na już” ma Miejski Zakład Komunikacyjny. Spółka szuka kandydatów na stanowiska kierowców.

Rekrutacja jest otwarta również dla osób, które nie posiadają prawa jazdy kategorii D. Zainteresowani mogą liczyć na pomoc w zdobyciu uprawnień.

Jeśli taka osoba pozytywnie przejdzie proces rekrutacji, zostanie skierowana na kurs prawa jazdy – mówi Ewelina Laxy z MZK. – Zachęcamy oczywiście również osoby, które posiadają już prawo jazdy kategorii D. W ich przypadku rekrutacja trwa krócej. Jesteśmy otwarci też na emerytów. Osoby zainteresowane najpierw czeka rozmowa kwalifikacyjna. Jeśli przejdą ją pozytywnie, to potem czas na proces wdrożenia do pracy. Po zdaniu specjalnych testów, na przykład ze znajomości regulaminu przewozu, przychodzi czas na praktykę. Każdy z naszych nowych kierowców, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia, najpierw szkoli się z patronami. Przez określony czas prowadzi autobus pod okiem osoby szkolącej.

Miejski Zakład Komunikacyjny na cito może zatrudnić 20 osób w pełnym wymiarze godzinowym. Praca za kółkiem autobusu miejskiego to zajęcie wymagająca, ale przynoszące dużo satysfakcji – mówi Tomasz Kłopotowski, kierowca “emzetki”.

Od małego marzyłem, żeby zostać kierowcą. To się udało. Satysfakcja jest duża. Szczególnie w “specjalne” dni, jak na przykład 1 listopada, kiedy pełno ludzi jedzie ze mną na cmentarz. Ja sam prowadzę wielki autobus na ponad 100 miejsc i mogę dowieźć ludzi do celu ich podróży. Kierowca musi być przede wszystkim odporny na stres. Na drodze wszystko może nas zaskoczyć – zachowania innych kierowców, pasażerów, pieszych. Kierowca musi być zawsze uważny i trzymać rękę na pulsie, bo odpowiada nie tylko za siebie, ale za ludzi, których ma na pokładzie. Nie mniej, satysfakcja jest bardzo duża, szczególnie, kiedy słyszymy, że ktoś dziękuje nam za dowiezienie do szkoły, pracy, czy w inne miejsce – zaznacza Kłopotowski.

Aktualnie w MZK Opole pracuje ponad 200 osób, które prowadzą autobusy. Są to różne wymiary godzinowe – nie tylko umowy o pracę, ale także umowy cywilno-prawne. Prawie 15% załogi kierowców stanowią panie. Jak dodaje Ewelina Laxy, praca w MZK to gwarancja stałego i stabilnego zatrudnienia.

Zatrudnienie w MZK Opole to nie tylko stabilizacja i gwarancja przestrzegania praw pracowniczych, ale także możliwość korzystania z grupowych ubezpieczeń, w tym medycznych, i uzyskania zniżek na przejazdy komunikacją miejską dla pracowników oraz ich rodzin – zaznacza rzeczniczka spółki. – Osoby, którzy szukają pracy lub chcą ją zmienić, a nie boją się wyzwań, lubią pracę z ludźmi, a także czuje się jak ryba w wodzie za kółkiem zachęcamy do kontaktu.

Zainteresowani mogą zgłaszać się bezpośrednio do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, dzwoniąc pod numer telefonu: 77 40 23 127 lub pisząc wiadomość e-mail na adres: kadry@mzkopole.pl.

Najnowsze artykuły