Protest rolników w Opolu. MZK zmienia rozkład jazdy

Rolnicze protesty trwają od kilku dni w całej Polsce. Wczoraj setki demonstrantów przyjechało do Wrocławia, dziś pojawią się w Opolu. Zapowiadają przyjazd przed Urząd Wojewódzki, a to oznacza zablokowanie ulicy Piastowskiej.

W związku z tym MZK wprowadza zmieniony rozkład jazdy linii kursujących przez Piastowską. Wszystko po to by autobusy pełne pasażerów nie utknęły w korku. A mowa tu o czterech liniach, które wożą tysiące pasażerów między Zaodrzem a osiedlem AK.

Wszystkie linie MZK kursujące ulicą Piastowską czyli 5, 9, 13 i 25 pojadą objazdem. Autobusy z przystanku “Niemodlińska-Koszyka” pojadą prosto, do ronda Konstytucji 3 Maja, z pominięciem ulic Spychalskiego i Piastowskiej. Z Ronda linie 5, 9, 13 i 25 pojadą ulicami Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimską i Kołłątaja, aż do przystanku “Dworzec Główny”, gdzie wrócą na swoje standardowe trasy. W przeciwnym kierunku ruch linii odbywać się będzie analogicznie – wylicza Ewelina Laxy z opolskiego MZK.

Informacje na temat kursowania autobusów będą na bieżąco aktualizowane m.in. w mediach społecznościowych miejskiego przewoźnika.

Najnowsze artykuły