Ciąg dalszy protestu rolników pod Urzędem Wojewódzkim. Utrudnienia w centrum, zmiany w kursowaniu MZK [ZDJĘCIA i WIDEO]

Rolnicy kontynuują protest przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu. Przed budynkiem stanęło kilkadziesiąt traktorów, kolejne dojeżdżają. Strajkujący wyczekują spotkania z Wojewodą Opolską Moniką Jurek, które zaplanowano na godzinę 12.00.

Rolnicy zjeżdżają się do centrum Opola od wczesnych godzin porannych. Przejazd Piastowską został zablokowany – by dotrzeć do centrum, osoby jadące ulicą 1 Maja muszą zawrócić i skierować się w ulicę Reymonta, natomiast samochody poruszające się od strony ulicy Spychalskiego zostaną skierowane przez policję w ulicę Katedralną. Dla autobusów miejskich utworzono specjalną śluzę. Linie: 5, 9, 13, 15 i 25 kursują swoimi trasami, a na Piastowską wjeżdżają naprzemiennie.

Rolnicy całym kraju sprzeciwiają się niekontrolowanemu wwozowi towarów rolnych z Ukrainy, które nie spełniają norm europejskich, a także żądają podwyższenia opłat w skupie za polskie produkty. Jak poinformowali zgromadzeni przed UW, czas trwania dzisiejszego protestu będzie uzależniony od przebiegu spotkania z Wojewodą Opolską.

AKTUALIZACJA GODZ. 11.35

Wszystkie linie MZK kursujące ulicą Piastowską (5, 9, 13, 15 i 25) pojadą objazdem. Autobusy z przystanku “Niemodlińska-Koszyka” pojadą prosto, do Ronda Konstytucji 3 Maja, z pominięciem ulic Spychalskiego i Piastowskiej. Z Ronda linie 5, 9, 13 i 25 pojadą ulicami Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimską i Kołłątaja, aż do przystanku “Dworzec Główny”, gdzie wrócą na swoje standardowe trasy. W przeciwnym kierunku ruch linii odbywać się będzie analogicznie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. 

 

Najnowsze artykuły