MZK Opole: zmiany w kursowaniu niektórych linii

W sobotę (2.03) zmieni się kursowanie na liniach 7, 12 i 13 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Modyfikacje są wprowadzone na wnioski pasażerów, mają na celu także podniesienie punktualności jazdy. Pasażerowie przed rozpoczęciem podróży powinni zapoznać się z rozkładem jazdy.

Na linii 12 zmienią się międzyprzystankowe czasy przejazdów. Chodzi o odcinki pomiędzy przystankami Wspólna 8 – Wrocławska C.H. – Północna I-Pętla. Zmiany będą obowiązywały w obu kierunkach. Wszyscy pasażerowie, którzy korzystają z przejazdów linią 12 na tym odcinku powinni sprawdzić rozkład jazdy.

Na linii 13 skrócony zostanie czas przejazdu na odcinku Partyzancka-Północna – Północna II-Pętla – Północna I-Pętla – Sławice-Pętla. Zmiany dotyczą kursów w obu kierunkach, a czas przejazdu na tym odcinku zostanie skrócony. Ponadto w dni świąteczne kursy linii 13 w obu kierunkach będą odbywały się przez pętlę przy Cmentarzu Komunalnym w Półwsi. Oznacza to, że częstotliwość odjazdów z pętli przy cmentarzu zwiększy się z co 60 na co 30 minut.

Modyfikacje obejmą też linię 7. Zmienią się międzyprzystankowe czasy odjazdów z osiedla Metalchem do pętli przy ul. Pużaka – zostaną one skrócone, aby zwiększyć punktualność na linii. Wszystkich korzystających z przejazdów na tej linii prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, na całej trasie ulegnie on drobnym zmianom. Dodatkowo, kurs rozpoczynający się dotychczas o godzinie 16:08 z przystanku Złota-Dworzec Grotowice-Pętla do przystanku Prószkowska-Politechnika zostanie przesunięty na godzinę 16:12. Kurs z Metalchemu rozpoczynający się dotychczas o godzinie 17:08 do przystanku Prószkowska-Politechnika będzie rozpoczynał się później – o godzinie 17:13 i nie będzie kursował przez Park Przemysłowy Metalchem. Podobnie wariantu kursu z 22:55 z przystanku Złota-Dworzec Grotowice-Pętla do Chabrów-Szkoła – również nie będzie kursował przez Park Przemysłowy.

 

 

Najnowsze artykuły