Sylwestra można spędzić jak najbardziej kulturalnie

Wszystkim, którzy jeszcze nie mają pomysłu gdzie spędzić najbliższego Sylwestra z pomocą przychodzą także instytucje kulturalne z naszego miasta. Zarówno kina, teatr jak i filharmonia.

Świetną propozycję mają dla was przedstawiciele Kina Meduza. Wszystkich kinomaniaków i amatorów kameralnej atmosfery zapraszają bowiem do wspólnego spędzenia tego czasu. Na ten wieczór przygotowali wszak aż dwa bloki filmów, na który składają się po trzy produkcje kina europejskiego, a każda z nich jest warta obejrzenia.

BLOK I

Godz. 20 „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” reż. Paolo Genovese / Włochy 2016.

Godz. 22 „W co grają ludzie?” reż. Jenni Toivoniemi / Finlandia 2020.

Godz. 00.30 „Na rauszu” reż. Thomas Vinterberg / Dania, Holandia, Szwecja 2020.

BLOK II

Godz. 20 „Benedetta” reż. Paul Verhoeven / Francja, Holandia 2021.

Godz. 22 „Wszystko zostaje w rodzinie” reż. Daniele Luchetti / Włochy 2020.

Godz. 00.30 „Na rauszu” reż. Thomas Vinterberg / Dania, Holandia, Szwecja 2020.

Za karnet płaci się 75 zł, pojedynczy seans to koszt 30 zł.

 

Swoją propozycję – i także pod postacią dwóch bloków do wyboru – ma również Kino Helios. Pierwszy to zabawa w towarzystwie gwiazd światowego kina w reżyserii takich tuzów jak . Pedro Almodolvar i Paul Thomas Anderson. W zestawie drugim będziemy mieli do czynienia z polskimi komediami. Tak czy inaczej będzie „energicznie, chwilami romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zabawnie”.

BLOK I

Godz. 21.30 „Matki równoległe” reż. Pedro Almodovar / Hiszpania 2021.

Po północy „Licorice Pizza” reż. Paul Thomas Anderson / USA 2021.

BLOK II

Godz. 21.45 „Szczęścia chodzą parami” reż. Bartosz Prokopowicz / Polska 2020.

Po północy „Koniec świata czyli kogel mogel 4” reż. Anna Wieczur-Bluszcz / Polska 2022.

Warto pamiętać, że jeśli wejściówkę kupi się jeszcze w środę lub czwartek to zapłaci się 70 zł. W dniu imprezy koszt wzrasta o 10 zł.

 

Z pomocą wciąż niezdecydowanym przychodzi także Filharmonia Opolska. W ten wyjątkowy czas odbędą się tam bowiem dwa koncerty z melodiami z filmu Blues Brothers… Pierwszy o godz. 18, drugi o godz. 21.30. Cena od 140 do 200 zł. Wystąpią Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak. Ten pierwszy, szerokiej publiczności znany jako aktor, był wielokrotnie doceniany i nagradzany za talent wokalny. Drugi poczuciem humoru dorównuje braciom Blues, a ich partnerka jest prawdziwą osobowością polskiego jazzu i soulu. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego.

Już tylko pojedyncze wejściówki zostały z kolei na oba spektakle w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Zarówno na „Przyszedł mężczyzna do kobiety” wystawiany o godz. 17.30 (bilet 60 zł), jak i na „Testosteron” o godz. 20.30 (100 zł na balkonie).