Ulica 1 Maja będzie przebudowana

Przebudowa chodnika, uporządkowanie miejsc parkingowych, a w drugim etapie budowa ścieżki rowerowej. Wkrótce rozpoczną się prace na ul. 1 Maja w Opolu.

Na pierwszy etap przebudowy ul. 1 Maja miasto rozpisało już przetarg. W budżecie na ten cel zarezerwowano 1,25 mln zł. Zadania chcą się podjąć 3 firmy, oferty dwóch mieszczą się w zaplanowanym budżecie. Oznacza to, że jest duża szansa na rozpoczęcie prac niebawem.

Prace nie będą odbywały się na całej długości ul. 1 Maja, a na odcinku niespełna kilometra – od skrzyżowania z ul Plebiscytową do jej końca, czyli do ul. Rejtana. Pierwszy etap, który może się rozpocząć w najbliższym czasie obejmuje przebudowę chodnika po prawej stronie ulicy (patrząc od skrzyżowania z Plebiscytową w kierunku Rejtana), uporządkowane zostaną także miejsca parkingowe.

Ostatecznie wykonawca nie został jeszcze wyłoniony, ale wiadomo, że najniżej prace na tej inwestycji wyceniła Firma Best-Opebel z Opola – na kwotę niespełna 900 tys. zł. Do przetargu stanął też Wasbud z Grodkowa z kwotą na 1,1 mln zł i Domax z Boronowa, którego oferta jest nieco wyższa od założonego budżetu i wynosi niespełna 1,27 mln zł.

Jest duża szansa, ze prace przy pierwszym etapie ruszą w ciągu najbliższych tygodni. Kolejny etap to przebudowa po drugiej stronie ulicy – tam poza uporządkowaniem parkingu i budową chodnika powstać ma także ścieżka rowerowa.

Najnowsze artykuły