Z Opola do Warszawy. Nadinsp. Rafał Kochańczyk został zastępcą Komendanta Głównego Policji

Jeszcze wczoraj rano Rafał Kochańczyk żegnał się z opolskim garnizonem, a już popołudniu odbierał nominację na stanowisko zastępcy Komendanta Głównego. W nowej roli ma odpowiadać za sprawy związane z logistyką.

Kochańczyk w Policji służy od 1993 r. Przez prawie 20 lat związany był z Gliwicami, gdzie był m.in. zastępcą Komendanta Miejskiego Policji. Następnie został zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, a w 2015 r. szefem garnizonu świętokrzyskiego. Rok później kierował Szkołą Policji w Katowicach, skąd po 5 latach został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

W czasie prawie 31-letniej służby został odznaczony m.in.: Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Jego następczynią w roli Komendanta Wojewódzkiego w Opolu została insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Wcześniej  była zastępcą komendanta Szkoły Policji w Katowicach, a od grudnia 2022 roku kierowała Biurem Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej.

 

fot. Policja

Najnowsze artykuły