Gwardia lepsza w sparingu od Górnika Zabrze

Szczypiorniści Gwardii Opole pokonali w swoim drugim przedsezonowym sparingu NMC Górnik Zabrze 28-27. Najlepszym strzelcem opolskiej drużyny z dziewięcioma bramkami był Patryk Mauer.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli szczypiorniści z Zabrza, który bardzo szybko prowadzili 5-1. Podopieczni Rafała Kuptela potrzebowali chwili, aby odpowiednio wejść w rytm meczowy. Gdy już do tego doszło, opolanie postawili na twardą obronę. Mimo to, do przerwy prowadził Górnik 17-14.

Po zmianie stron młody skład Gwardii zaczął przejmować inicjatywę. Kapitalne zawody rozgrywał Patryk Mauer, którego dorobek w tym meczu był większy, aniżeli wszystkich skrzydłowych Górnika. Na pięć minut przed końcem mieliśmy remis 26-26, lecz więcej zimnej krwi było w Gwardzistach, którzy ostatecznie triumfowali 28-27.

Jak po meczu przyznał dyrektor sportowy Gwardii, Tomasz Wróbel, spotkania przedsezonowe należy brać z pewnym dystansem. – Dobry sparing dla obu ekip. Wyniki meczów towarzyskich nie mają znaczenia, ale w Zabrzu zawsze miło wygrać – napisał na Twitterze.

Spotkanie z Górnikiem można obejrzeć tutaj – KLIK. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu Gwardziści ulegli czeskiemu Banik Karvina 22-28.

NMC Górnik Zabrze – Gwardia Opole 27:28 (17:14)
Górnik: Galia 1, Skrzyniarz, Kazimier – Bondzior 2, Daćko 1, BIs, Tomczak 2, Łyżwa 3, Sluijters 4, Czuwara 1, Buszkow 3, Gliński 2, Gogola, Kondratiuk 3, Dudkowski 4, Adamuszek 1. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 4 minuty (Bis, Daćko)
Gwardia: Malcher, Balcerek – Lemaniak 1, Fabianowicz 1, Zarzycki 4, Klimków 1, Zadura 2, Kawka 3, Mauer 9, Milewski 1, Morawski 1, Stefani, Kucharzyk 4, Skraburski 1, Kowalski. Trener: Rafał Kuptel
Kary: 8 minut (Klimków, Kawka, Kucharzyk 2)