UNI Opole nadal na ścieżce zwycięstw

Siatkarki UNI Opole odniosły piąte zwycięstwo w sezonie. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego pokonały na wyjeździe Grupę Azoty Tarnów 3:1. Dzięki tej wygranej, opolanki awansowały na trzecią lokatę w ligowej tabeli.

UNI fantastycznie weszły w mecz, narzucając swój styl gry na gospodyniach. Wszystko zaczęło się jednak psuć przy prowadzeniu 9:4. Wówczas o czas poprosił trener z Tarnowa, po którym jego podopieczne wyszły na prowadzenie 16:11. Ostatecznie po walce do samego końca, UNI uległy 23:25.

Opolanki było zdecydowanie podrażnione tym, co stało się w pierwszej części meczu. Dlatego też rzuciły się do ataku, nie dając najmniejszych szans rywalkom. Fantastycznie spisywała się Kinga Stronias, Marta Ciesiulewicz i Oliwia Sieradzka. UNI wygrały drugiego seta aż 25:12

Niezwykle wyrównany okazał się trzeci set. A właściwie wiele zmian prowadzenia w nim mieliśmy. „Wilczyce” na samym początku prowadziły kilkoma punktami, jednak po chwili przegrywały już 14:18. Wówczas do gry świetnie włączyła się Adrianna Rybak, która swoimi atakami doprowadziła do remis. Był to udany sygnał do ataku dla całego zespołu, który triumfował 25:20.

W czwartym i jak się okazało ostatnim secie tego spotkania przez większość czasu lepiej spisywały się gospodynie, które dużo punktowały dzięki dobrej zagrywce. W samej końcówce zawodniczki szły punkt za punkt, kiedy to do gry włączyły się Gabriela Borawska i Kinga Stronias. Ta ostatnia skończyła spotkanie skutecznym atakiem, zdobywając też statuetkę MVP spotkania.

PWSZ Tarnów 1:3 (25:23, 12:25, 20:25, 23:25) UNI Opole
UNI: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.
MVP: Kinga Stronias