6 grudnia otwieramy Jarmark Bożonarodzeniowy!

Kolorowe iluminacje, świąteczne dekoracje i smakowite zapachy. Przed nami bardzo lubiany przez opolan i gości Jarmark Bożonarodzeniowy. Jego huczne otwarcie odbędzie się w Mikołajki 6 grudnia.

Od 6 do 22 grudnia, codziennie od godz. 12.00 do 21.00 na opolan czekać będzie ponad 60 wystawców z rękodziełem, ozdobami świątecznymi i regionalnymi przysmakami. Dzięki współpracy ze spółką Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. na Rynku znów zagości 16 metrowe Koło Młyńskie, które będzie dostępne dla wszystkich przez cały okres trwania Jarmarku i to za darmo! Wielką atrakcją będzie też zapewne świąteczny Autodrom, czyli platforma do jazdy w 2-osobowych autach.

W pierwszy weekend Jarmarku (7-8 grudnia) na opolskim Rynku zagości Świąteczny Konwój Radia Zet i marki Wawel. Będzie można pobujać się do największych świątecznych przebojów oraz zaśpiewać je w stylu karaoke. Przy użyciu foto-budki stworzymy osobiste kartki świąteczne i wykujemy świąteczne monety oraz skosztujemy przepysznych słodkości prosto z ciężarówki Wawel Truck. Ten pojazd to także miejsce pełne interaktywnych gier i aplikacji.

Na zgłodniałych czekać będą gorące posiłki w formie podpłomyków z pieca opalanego drewnem, swojskie kiełbasy z dzika i specjalna grochówka z Podhala. Po Rynku rozchodził się będzie zapach grzanego wina, słodkiej gorącej czekolady oraz smacznego paprykarza z karpiem i kaszą jęczmienną, który 22 grudnia przygotują i poczęstują nim mieszkańców włodarze naszego miasta.

8 grudnia już po raz szósty ulicami Opola przejdzie Marsz Mikołajów, który tradycyjnie rozpocznie się na Pl. Wolności. Dla uczestników wydarzenia przygotowano konkursy na prawdziwą, najdłuższą brodę czy najładniejszy strój Mikołaja. Podczas Jarmarku nie zabraknie również mocnych akcentów teatralnych. W planach jest m.in. spektakl „Pingwiny z zimowej krainy” oraz koncert „Bajkowe Kolędowanie” w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej.

Na zdjęciu opolski Rynek z ubiegłorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym roku znów stanie na nim Młyńskie Koło. 

Najnowsze artykuły