Na Jarmark Wielkanocny w Skansenie warto pojechać autobusem

W najbliższą niedzielę (24.03) w Muzeum Wsi Opolskiej odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Na wydarzenie warto wybrać się komunikacją miejską. Miejski Zakład Komunikacyjny uruchomi bowiem dodatkowe kursy linii 5.

Jak informuje Ewelina Laxy z MZK, pomiędzy godzinami 10:00 a 17:00 autobusy linii 5 będą kursowały średnio co pół godziny.

Zaplanowaliśmy po siedem dodatkowych kursów w każdą stronę. Pierwszy dodatkowy kurs do Muzeum Wsi Opolskiej rozpocznie się o godzinie 10:17, kolejne – co godzinę, aż do 16:17. Autobus z pętli w Bierkowicach odjeżdżać będzie również co godzinę, począwszy od 10:51, aż do 16:51. Autobusy w stronę skansenu będą jechały od przystanku „1 Maja-Dworzec Główny”, ulicami: Piastowską, Spychalskiego, Niemodlińską, Domańskiego, przez Centrum Handlowe Karolinka, ulicą Wrocławską aż do pętli w Opolu-Bierkowicach. W przeciwnym kierunku trasa będzie biegła analogicznie – mówi Ewelina Laxy.

Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej odbędzie się po raz 47. i trwać będzie od godz. 10:00 do 17:00. W tym roku odbędzie się pod hasłem “Ponad granicami – folklor, sztuka i rękodzieło ludowe na pograniczu polsko-czeskim”.

 

Najnowsze artykuły