Dlaczego warto badać swoje serce? Ekspert wyjaśnił

Gościem Salonu Opolskiej Nauki był prof. dr hab. n. med. Marek Gierlotka – prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Poprowadził on wykład na temat chorób serca, czyli m.in. o profilaktyce i leczeniu zawałów.

Spotkanie zatytułowano: “Miażdżyca tętnic – problem medyczny i społeczny”. Podczas niego profesor Gierlotka opowiedział o potencjalnych przyczynach jak i skutkach zawałów serca czy problemów dotyczących układu krwionośnego. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także o rehabilitacji pacjenta po zawale. Oprócz tego prowadzący spotkanie przedstawił nowoczesne metody leczenia tego schorzenia, które praktykowane są choćby na Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Profesor wskazał na postępy w rozwoju polskiej kardiologii oraz zalecił aby przy badaniach zwracać uwagę na swój poziom cholesterolu LDL, który może być kluczowy w rehabilitacji pozawałowej.

Organizator zaprasza także na kolejne spotkania w ramach cyklu. Już 9 kwietnia gościem Salonu Opolskiej Nauki będzie prof. Grzegorz Kusza. 14 maja swój wykład poprowadzi prof. Wiesława Piątkowska – Stepaniak a 11 czerwca słuchacze spotkają się z prof. Agnieszką Dołhańczuk – Śródką. Wszystko odbywać się będzie tradycyjnie o 16:30 na II piętrze Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Krakowskiej 32.

Jakub Koziarz

Dziennikarz, autor tekstów, zajmuje się fotografią, realizacją wideo oraz montażem filmów. W Czasie na Opole zajmuje się tematami kulturalnymi, tj. promocją wydarzeń miejskich oraz ich relacjonowaniem.

Najnowsze artykuły