Arkadiusz Michalski siódmy w Tokio

Siódme miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio zajął Arkadiusz Michalski. Sztangista Budowlanych Opole zmagania w kategorii do 109 kg zakończył z wynikiem 391 kg.

Nasz ciężarowiec w pierwszym podejściu w rwaniu uporał się ze sztangą ważącą 175 kg. Niestety, w drugiej i trzeciej próbie przegrał z ciężarem 179 kg.

Lepiej spisał się w podrzucie, czego w sumie można było się spodziewać… Tam osiągnął ostatecznie wynik 216 kg, który dźwignął w pierwszym podejściu, ale już nie podszedł do kolejnych prób. W związku z tym zakończył start z wynikiem 391 kg.

– W najgorszym scenariuszu nie wyobraziłbym sobie takiego startu, a w najlepszym tego, że mimo wszystko uda się zająć 7. miejsce. Cóż… sport mi chyba takiego kopa jeszcze nie dał. Żadne tłumaczenia na nic się nie zdadzą. Drugie Igrzyska i ponownie 7. miejsce. Medal Olimpijski nie dla mnie – skomentował na swoim profilu opolski olimpijczyk.

Michalski do podium stracił 19 kg, albowiem trzeci w stawce Łotysz Arturs Plesnieks podniósł łącznie 410 kg. W zmaganiach ostatecznie zwyciężył Uzbek Akbar Djuraev z wynikiem 430 kg co jest nowym rekordem imprezy, a drugi był Ormianin Simon Martirosyan (423 kg).

Przypomnijmy, iż w poprzednich igrzyskach olimpijskich Michalski także był siódmy. W Rio de Janeiro startował jednak w kategorii do 105 kg.

Warto nadmienić, że był to jednak polski dzień w Tokio. Szczególnie w rzucie młotem, gdzie triumfowała Anita Włodarczyk, a trzecia była Malwina Kopron. Srebro wywalczyły z kolei kajakarki na dystansie 500 metrów Karolina Naja i Anna Puławska, a trzeci w zapasach w stylu klasycznym do 97 kg był Tadeusz Michalik.