Elżbieta Molak nie jest już wojewódzką konserwator zabytków. Zastąpi ją Zbigniew Bomersbach?

Decyzję o odwołaniu jej ze stanowiska podjęła wczoraj wojewoda opolska Monika Jurek. Nowe nazwisko ma być znane do końca stycznia. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie nowym wojewódzkim konserwatorem zabytków ma być Zbigniew Bomersbach.

Elżbieta Molak wojewódzką konserwator zabytków była od 2017 roku. Wcześniej, od 1990 roku, pracowała w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków. W 2006 roku została Kierownikiem Wydziałów Zabytków Nieruchomych. Wojewódzkim konserwatorem zabytków była blisko siedem lat.

Odwołałam wojewódzką konserwator zabytków. Ta decyzja była podyktowana wnioskiem, jaki wpłynął od Generalnego Konserwatora Zabytków. Prowadzę rozmowy, mam nadzieję, że od 1 lutego będzie już nowa osoba na tym stanowisku. Jest jeden kandydat, bardzo merytoryczny. To znany architekt. Spraw trudnych i niezałatwionych w tej instytucji jest sporo. Nowy wojewódzki konserwator zabytków będzie się musiał z nimi zapoznać i zmierzyć – mówi Monika Jurek.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowym konserwatorem zabytków ma zostać Zbigniew Bomersbach, który obecnie pełni funkcję architekta miejskiego w Opolu.

 

Foto: FB/Województwo Opolskie

Najnowsze artykuły