REKLAMA

REKLAMA

Dali nadzieję Domowi Nadziei w Opolu

Niezwykła atmosfera, mnóstwo wzruszeń i szlachetny cel. Kilkuset uczestników koncertu na rzecz Domu Nadziei przyznawało, że dawno nie uczestniczyło w tak wyjątkowym wydarzeniu. 

Ponad 65 tysięcy złotych trafi na rzecz Domu Nadziei w Opolu. To oficjalna kwota podana przez organizatorów koncertu, w którym wystąpiło znakomite trio tenorów Tre Voci oraz duet barytonowy Szczepan i Benedykt Szostok. To młodzi utalentowani bracia (17 i 20 lat) pochodzący z Opolszczyzny.

Jestem niezwykle wzruszona i zaskoczona taką kwotą, ale przede wszystkim hojnością darczyńców, którzy nie tylko zakupili bilety, ale także wrzucali wolne datki do puszek a często były to banknoty stu złotowe – powiedziała siostra Aldona Skrzypiec, jałmużniczka biskupa opolskiego, która wraz z wolontariuszami prowadzi Dom Nadziei.

Oczywiście już wiemy na co przeznaczymy tę kwotę. Przede wszystkim na sprawy bieżące związane z wyżywieniem, odzieniem i zdrowiem. Z tygodnia na tydzień przybywa nam podopiecznych, dla których pobyt u nas zwłaszcza zimą jest niezwykle istotny i pomaga w przetrwaniu. Zakup jedzenia, który pozwoli nam uzupełnić zapasy na kilka tygodni jest priorytetem. Ponadto u nas bardzo często udzielamy pierwszej pomocy przedmedycznej a zatem zakup leków pierwszej pomocy także jednym z priorytetów – dodaje siostra Aldona.

Oprócz wpływu z zakupu biletów cegiełek oraz dobrowolnych wpłat do puszek, w których uzyskano ponad osiem tysięcy złotych przeprowadzono także licytację pamiątek sportowych. Były to rakieta z podpisem Igi Świątek, plastron żużlowego czterokrotnego mistrza świata na żużlu Bartosza Zmarzlika oraz koszulka Roberta Lewandowskiego. Łącznie udało się na niej zebrać kwotę 27 tysięcy złotych.

   

Jesteśmy zbudowani atmosferą jaka tu panowała, świetna publiczność i ten niesamowity cel dawał nam dużo energii stąd z przyjemnością wielokrotnie bisowaliśmy – przyznali zgodnie członkowie zespołu Tre Voci. Ich płyty z podpisami zakupione przez widzów także wsparły to przedsięwzięcie.

Bardzo się cieszę, że ten koncert został tak pozytywnie odebrany bo po raz pierwszy nie miał on charakteru popowo-rockowego, a widać było, że taka muzyka trafia do serc uczestników, którym dziękuję, że pojawili się w komplecie i wsparli po raz kolejny Dom, który codziennie jest odwiedzany przez tak potrzebujących wsparcia nie tylko materialnego i w formie posiłku ale także wsparcia duchowego – mówi inicjator koncertu ks. prof. Jerzy Kostorz.

Koncert został zorganizowany przez Kurię Opolską,  miasto Opole i  wspierany przez licznych sponsorów.

 

foto: Piotr Dobrowolski

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły