O pingwinie, który bał się wody opowiedzą w teatrze lalek

„Pingwiń” to historia pingwina, który zawsze był na „nie”. Do tego bał się wody, a całe dnie spędzał na brzegu łowiąc ryby i czytając książki.

Autorką „Pingwinia” (nie pingwina) jest Marta Guśniowska. Jej tekst to opowieść o tym, że zawsze należy podążać za marzeniami, który uczy dzieci i dorosłych by czasami „rzucić się na głęboką wodę (nawet jeśli nie umiemy pływać), bo tylko wtedy możemy beztrosko unieść się na fali”.

„Pingwiń” to historia pingwina, którego życie zmienia się diametralnie gdy do brzegu, nad którym przesiadywał całymi dniami, przypływa uchatka będąca całkowitym przeciwieństwem tytułowego bohatera. Zwariowana, energiczna, odważna, żądna wrażeń i czerpiąca z życia pełnymi garściami. I kompletnie nie rozumiejąca tak biernego podejścia do życia jakie prezentuje pingwin. Dopuszczając się podstępu wyciąga głównego bohatera na „głęboką wodę” pokazując mu, że świat nie jest wcale taki przerażający. Jakie doświadczenie przyniesie Pingwiniowi ta wędrówka, kogo spotka na swojej drodze i jakie znaczenie ma w tej opowieści Szczęśliwy Kieł? O tym będzie można przekonać się już 17 lutego o godzinie 17:00 podczas prapremiery „Pingwinia” w Opolskim Tetrze Lalki i Aktora.

Fot: FB/Opolski Teatr Lalki i Aktora

Najnowsze artykuły