REKLAMA

REKLAMA

Ferie z edukacją w muzeum

Program turnusów dla dzieci i młodzieży z ciekawie podaną dawką historii oferuje Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy ulicy Minorytów w Opolu oraz w siedzibie w Łambinowicach. Zajęcia będą realizowane w czasie dwutygodniowej feryjnej przerwy (15-30.01).

W opolskiej siedzibie muzeum młodzi goście będą mogli pod opieką przewodnika zwiedzić wystawy „Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach – dziedzictwo regionalne, narodowe, europejskie” i „Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński”, a także wziąć udział w zajęciach warsztatowych nawiązujących do wydarzeń z biografii generała i życia w przedwojennej Polsce. Z kolei w Łambinowicach prócz zwiedzania Miejsca Pamięci i ekspozycji edukacyjnej pt. Miejsce z blizną odbędą się nietypowe, bo częściowo na terenie wystawy plenerowej, warsztaty.

Z trzeciej propozycji na zimowe ferie można skorzystać od 15 stycznia aż do 29 lutego br., a obejmuje ona bezpłatne zajęcia edukacyjne pt. Wolność. Czy naprawdę „kocham i rozumiem”? prowadzone online poprzez aplikację Microsoft Teams.

Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji i Wystaw Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych pod numerami tel. 77 434 34 75, 573 785 901, e-mail: edukacja@cmjw.pl.

 

Najnowsze artykuły