Nowa część na ekspozycji stałej w Muzeum Polskiej Piosenki. Do obejrzenia „gwiazdorskie kostiumy”

„Estradowa elegancja: kostiumy gwiazd polskiej sceny muzycznej” to tytuł nowej części ekspozycji wystawy stałej dostępnej dla publiczności od dziś (9.02).

W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w nowych gablotach wystawienniczych zaprezentowano specjalnie wybrane stroje gwiazd polskiej estrady, które stanowią integralną część historii polskiej sceny muzycznej.

– To niezwykła okazja do tego, by zobaczyć legendarne stroje polskich gwiazd, które w części prezentujemy po raz pierwszy. Na ekspozycji zobaczą Państwo m.in. słynną skórzaną sukienkę Anny Jantar z XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie z 1976 roku – wyjaśnia dr Mateusz Torzecki – Kierownik Działu Wystaw i Edukacji.

Wśród eksponatów znalazły się unikatowe stroje należące m.in. do lidera grupy Ich Troje, Michała Wiśniewskiego – kostium, w którym artysta wystąpił podczas XXXIX KFPP w Opolu w 2002 r. (proj. Grzegorza Kaspereka), a także Izabeli Skrybant – Dziewiątkowskiej, wokalistki Tercetu Egzotycznego – strój estradowy według pomysłu artystki, która słynęła ze swojego niepowtarzalnego scenicznego stylu.

W gablocie można zobaczyć słynny wełniany trzyczęściowy garnitur Izabeli Trojanowskiej, w którym wokalistka wystąpiła na XVIII KFPP w Opolu w 1980 r. (proj. nieznany), śpiewając swój wielki przebój pod tytułem: „Wszystko, czego dziś chcę” (muz. Romuald Lipko, sł. Andrzej Mogielnicki) oraz sukienkę Natalii Kukulskiej z 2001 roku, która wzięła udział w uroczystym otwarciu ekspozycji.

Najnowsze artykuły