Jest już chodnik łączący 1 Maja z Armii Krajowej

Na wniosek mieszkańców, którzy zwrócili uwagę na problem dojścia z Dworca PKP do przystanku MZK i centrum  Miejski Zarząd Dróg  wybudował chodnik.

Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne wiązała się oczywiście się z wygrodzeniem całego terenu i przeniesieniem przystanku MZK. Zamknięto między innymi przejście pomiędzy pawilonami, a dojście wytyczono na około pobliskiego skweru. Piesi tymczasem wydeptali sobie przejście przez teren zielony. Jednocześnie mieszkańcy zgłosili problem, gdyż z „nielegalnego” przejścia zaczęła korzystać coraz większa liczba ludzi. Co więcej kiedy spadł deszcz przedzierali się przez błoto.

Na sytuację zareagował prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który podjął decyzję o wybudowaniu tymczasowego chodnika. – Jeżeli możemy w trakcie remontu w czymkolwiek ulżyć mieszkańcom, to będziemy starali się tak robić – obiecuje prezydent. Będzie on funkcjonował do jesieni tego roku. Wówczas firma Warbud „wejdzie” na ten teren i będzie kontynuować przebudowę starego dworca PKS i jego okolic.

Wykonaniem chodnika zajął się Miejski Zarząd Dróg, który z bieżących środków w kilka dni zbudował chodnik z prawdziwego zdarzenia.

– Nie chcieliśmy, aby mieszkańcy i przyjeżdżający do Opola musieli chodzić po błocie. Dlatego zgodnie ze społecznym oczekiwaniem teren został utwardzony i położona została kostka – powiedziała Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prezydenta Opola.

Najnowsze artykuły