Kolejarze znowu zamkną przejazd pod wiaduktem na Pasiece

Od poniedziałku (11.09) część mieszkańców wyspy żeby dostać się do swoich domów będzie musiała korzystać z objazdów. Dobra informacja jest taka, że ruch pieszych będzie wstrzymywany na czas niebezpiecznych prac nad jezdnią.

To już kolejny etap prac prowadzonych przez kolejarzy na torowisku między Opolem Głównym a Opolem Zachodnim.  Poprzednio, w czerwcu, mieszkańcy i turyści również musieli korzystać z objazdu. Wtedy, tak jak teraz, w ramach zmiany organizacji ruchu zamknięty będzie też parking na Pasiece przy moście im. Ireny Sendlerowej. Zmiany w poruszaniu się po wyspie mają związek z kolejnym etapem prac, które wykonuje INTOP na zlecenie PKP:

Zamknięcie ul. Powstańców Śląskich pod wiaduktem obowiązywać będzie na czas robót rozbiórkowych wiaduktu pod torem nr 1, robót związanych z budową nowego wiaduktu pod projektowanym torem nr 1 oraz przebudowy ul. Powstańców Śląskich (od skrzyżowania z ul. Jana Dobrego do skrzyżowania z ul. 11 Listopada). Po wykonaniu wyżej opisanego etapu robót przez Wykonawcę zostanie przywrócony ruch samochodowy pod wiaduktem wzdłuż ul Powstańców Śląskich. Ruch pieszych pod wiaduktem nad ul. Powstańców Śląskich będzie wstrzymywany na czas wykonywania niebezpiecznych robót nad drogą. Przez cały czas trwania tymczasowej organizacji ruchu obowiązywać będzie ruch pieszych przez park wejściem przez wał od ul. Jana Kochanowskiego – mówi Łukasz Nikodem z firmy INTOP

Kolejarze zamkną też parking przy moście im. Ireny Sendlerowej

Zamknięcie ma związek z pracami przy przebudowie wiaduktu nad Powstańców Śląskich. A to sprawia, że utrudnione będzie dojście i dojazd do ZOO od strony centrum. Dlatego w tym czasie lepiej samochód dostawić na Pasiece, na Piastowskiej albo centrum przesiadkowym Opole Główne i w podróż do ZOO wybrać się pieszo.

Parkowanie samochodów osobowych i autokarów jest możliwe na wydzielonym, bezpłatnym parkingu znajdującym się  przy ulicy Bolkowskiej w Opolu, przy Parku 800-lecia Opola (Dojazd mostem od ulicy Krapkowickiej). Do dyspozycji kierowców pozostaje 252 miejsc dla samochodów osobowych oraz 5 dla autokarów turystycznych.

 

Najnowsze artykuły