Koronawirus w jednej z opolskich szkół

Jedna z klas w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu decyzją sanepidu poddana została kwarantannie. Wszystko w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa jednego z uczniów.

Osoba zakażona pochodzi z Dobrzenia Wielkiego. Uczęszcza do drugiej klasy technikum. Po uzgodnieniach z sanepidem na kwarantannę zdecydowano się wysłać 33 uczniów oraz sześciu nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w piątek 4 września. Izolacji domowej, która potrwa do 14 września, poddane zostały także ich rodziny.

Uczeń od poniedziałku nie brał udziału w zajęciach, dlatego na tę chwilę zdaniem służb sanitarnych nie ma potrzeby wyłączania większej liczby klas i nauczycieli.

Dyrekcja szkoły przygotowuje koncepcję zdalnego nauczania zarówno dla uczniów, jak i pedagogów. Wszyscy czują się dobrze, włącznie z osobą, która ma pozytywny wynik.

Służby sanitarne w najbliższym czasie przeprowadzą badania wśród osób z innych szkół, które również mogły mieć kontakt z zakażonym uczniem. Jest to pierwszy i na tę chwilę jedyny potwierdzony przypadek COVID-19 w szkołach w Opolu. Sanepid zaznacza jednak, że te dane mogą szybko ulec zmianie.

Najnowsze artykuły