REKLAMA

REKLAMA

Książki, zabawki czy rośliny. W ReUżytkowni przedmioty znajdują nowych właścicieli

ReUżytkownia działająca przy ul. Książąt Opolskich spełnia swoją misję. Od dnia otwarcia mieszkańcy przynieśli do niej blisko 17 ton przedmiotów, a drugie życie zyskało ponad 16 ton rzeczy.

W 2021 roku opolanie przekazali do ponownego wykorzystania 15 ton przedmiotów, w tym blisko 5 ton książek, które szybko znalazły nowych właścicieli. W ReUżytkowni znaleźć można prawdziwe skarby różnego rodzaju: filiżanki, sztućce, talerze; materiały tekstylne i pasmanteryjne, jak firanki, poszwy, pościele, gry planszowe i puzzle, zabawki, płyty CD i DVD, rośliny doniczkowe i narzędzia ogrodnicze, akcesoria sportowe, artykuły szkolne i plastyczne, akcesoria dla zwierząt, niewykorzystane materiały pozostałe po remoncie, jak rolki tapet, elementy dekoracyjne, akcesoria galanteryjne – paski, apaszki i torebki, sezonowo także stroje karnawałowe oraz ozdoby świąteczne.

Przynoszone przedmioty muszą być w dobrym stanie i nadawać się do ponownego wykorzystania. Nie są przyjmowane przedmioty wielkogabarytowe ani sprzęt AGD.

ReUżytkownia to nie tylko miejsce wymiany przedmiotów, ale również przestrzeń edukacji. Odbywają się w niej warsztaty – do tej pory było ich 42 i wzięło w nich udział 345 osób. Tematyka warsztatów była przeróżna m. innymi decoupage, makrama , witraże , zdobienie jajek i bombek , ale też nauka szycia , majsterkowania czy malowanie na odzieży.

Średnio ReUżytkownię odwiedza dziennie blisko 100 osób.

Po raz kolejny dziękujemy, że wraz z nami budujecie w Opolu nowatorskie miejsce, którego celem jest promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym , a tym samym ograniczacie ilość odpadów trafiających na składowisko oraz uczestniczycie w naszych wydarzeniach edukacyjnych – podkreślają twórcy ReUżytkowni.

ReUżytkownia jest czynna od wtorku do soboty.