Nie ma mocnych na siatkarki UNI!

Trwa piękna seria siatkarek UNI Opole. Podopieczne Nicoli Vettoriego odprawiły z kwitkiem Azoty Tarnów 3-1, poza drugim setem pewnie kontrolując mecz.

Jak to zwykle na meczach opolskich siatkarek bywa, początek meczu był niezwykle wyrównany. „Wilczyce” powoli się rozkręcały, a już w połowie seta zaczęły budować swoją przewagę. Gdy strata Azotów wynosiła już cztery „oczka”, opolanki kontrolowały grę i wygrały 25:18.

Druga partia rozpoczęła się od sporej ilości błędów gospodyń, które w Stegu Arenie przegrały tylko jeden mecz. Przyjezdne zbudowały sobie bezpieczną przewagę, którą jednak podopieczne Nicoli Vettoriego próbowały zniwelować. Ostatecznie jednak musiały uznać wyższość rywalek 21:25.

W trzecim secie tylko do remisu 9:9 mieliśmy wyrównane fragmenty. Później serią punktów opolanki odskoczyły na sześć punktów. „Wilczyce” prezentowały się wprost świetnie, ostatecznie triumfując 25:16. Czwarty set okazał się już tylko formalnością, bowiem siatkarki z Opola przez cały czas kontrolowały grę. Po bardzo dobrej grze Gabrieli Makarowskiej, UNI wygrały tę partię 25:20, a cały mecz 3-1.

UNI Opole 3-1 (25:18, 21:25, 25:16, 25:20) Azoty Tarnów