Odra wygrała 2-0 w Sosnowcu!

Piłkarze Dietmara Brehmera zdobyli pierwszy komplet punktów na wiosnę. Odra pokonała na wyjeździe Zagłębie 2-0.

Od pierwszych minut kibice byli świadkami wyrównanego meczu, w żadna z ekip nie potrafiła stworzyć zbyt wielu groźnych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku pola, przez co bramkarze nie mieli zbyt wiele do roboty. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron działo się już o wiele więcej. Opolanie zaczęli przejmować kontrolę nad meczem, wychodząc na prowadzenie już w 49. minucie po premierowym golu Szymona Drewnika. Gospodarze szukali trafienia na wagę remisu, jednak 11 minut później ze zdobycia bramki cieszyli się także niebiesko-czerwoni. Na 2-0 podwyższył Konrad Nowak, a Zagłębiu nie udało się już nawiązać walki, mimo widocznej przewagi w posiadaniu piłki.

Zagłębie Sosnowiec 0-2 (0-0) Odra Opole