Nikt tak nie zna opolskiego Ratusza jak Ona

Po 26 latach pracy w Urzędzie Miasta Opola na zasłużoną emeryturę odeszła Danuta Juszczak-Puppel. Bez cienia przesady możemy napisać, że wieloletnia naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego jak nikt inny zna Ratusz i pracujących w nim przez dekady ludzi.

Pracowita, a gdy trzeba stanowcza i nieprzejednana. Znała każdy zakamarek Ratusza. Sądząc po „morzu” kwiatów, którymi dziękowali jej dzisiaj pracownicy, znajomi i przyjaciele (także prezydent Opola) była szalenie lubiana i szanowana.

– Będę musiała prosić o pomoc, bo sama nie udźwignę tych wszystkich kwiatów – mówiła wzruszona.

Pod jej kierownictwem wdrożono wiele innowacyjnych rozwiązań. – Dla mnie najważniejsze było zawsze zapewnienie ciągłości funkcjonowania Urzędu, zwłaszcza w tak trudnych chwilach jak pandemia czy kryzys uchodźczy – zaznacza. – Dzisiaj z jednej strony się cieszę, że będzie wreszcie trochę odpoczynku, z drugiej zaś już wiem dokładnie, że za chwilę bardzo mi zabraknie tego ratuszowego zgiełku – tłumaczy.

Pani Danucie dziękujemy i życzymy zrealizowania wszystkich planów i marzeń. Znając jej temperament powinno się udać.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły