Zagłosuj w plebiscycie! Wybierz opolskiego Sportowca Roku!

Ruszyło głosowanie w plebiscycie na Sportowca Roku Opola!  W ramach podsumowania 2023 roku i corocznego Festiwalu Sportowego Opola mieszkańcy wybierają najpopularniejszego sportowca naszego miasta. Głosowanie potrwa do 22 lutego do godziny 12.00.  Wręczenie, nie tylko tej nagrody, nastąpi podczas specjalnej gali w Stegu Arenie już 25 lutego.

Festiwal Sportowego Opola już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych miejskich wydarzeń – to już 7. edycja imprezy! W poprzednich latach na gali rozdawane były stypendia i dotacje, wyróżniane były kluby i sportowcy z Opola, działacze i mecenasi reprezentujący całe środowisko sportowe. Tym razem zjedzie się ono do Stegu Areny. Nagrody  zostaną wręczone w obecności pełnej hali, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel.

W tym roku organizatorzy – Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – zdecydowali o nowej formule wydarzenia i wzbogacić go nagrodę kibiców i mieszkańców. Dlatego specjalna kapituła wybrała 20 reprezentantów opolskich klubów, którzy stają w szranki o głosy i tytuł „Najpopularniejszego Sportowca Roku 2023”.

Wskazaliśmy kandydatury reprezentujące większość środowisk sportowych, dyscyplin i klubów działających w naszym mieście. I nie był w tym wyborze decydujący wyłącznie wynik sportowy, ale także zaangażowanie w życie miasta, postawa, rozpoznawalność czy działania popularyzujące ruch i sport oraz inne cechy, które zdaniem kapituły powinien posiadać sportowiec z prawdziwego zdarzenia – zaznacza Marcin Sabat, dyrektor MOSiR w Opolu i członek kapituły.

O tym do kogo trafi historyczna, bo pierwsza, statuetka zdecydują kibice i mieszkańcy Opola. To oni mogą głosować na swoich faworytów. Wystarczy wejść na stronę i wybrać sylwetkę sportowca:  https://czasnaopole.pl/glosowanieplebiscyt

Zabawa start!

 

Lista nominowanych sportowców:

1. Jakub Buchwald (AZS Politechnika Opolska, lekkoatletyka)
2. Robert Chmiel (Kolejarz Opole, żużel)
3. Julia Cichecka (Ostroga Opole, jeździectwo)
4. Maciej Czajkowski (OKT Opole, taekwondo)
5. Weronika Ferlin (Piruette Opole, łyżwiarstwo figurowe)
6. Borja Galan (Odra Opole, piłka nożna)
7. Mateusz Jankowski (Gwardia Opole, piłka ręczna)
8. Radosław Kachel (OKB Opole, boks)
9. Jakub Kobel (Weegree AZS Politechnika Opolska, koszykówka)
10. Maja Kozłowska (sporty motorowe, Hawi Racing Team)
11. Konrad Kozubowski (OKKK, karate kyokukushin)
12. Anna Mielnik (AZS Politechnika Opolska, kajakarstwo)
13. Marta Orzyłowska (UNI Opole, siatkówka)
14. Igor Osuch (Budowlani Opole, podnoszenie ciężarów)
15. Jakub Pankowski (AZS Judo Opole, dżudo)
16. Jan Rzepka (LKS Ziemia Opolska, kolarstwo)

17. Waldemar Sobota (Dreman Komprachcice Opole, futsal)
18. Dominika Trentkiewicz (UKS MOS Opole, pływanie)
19. Noel Vreuls (AZS Politechnika Opole, short track)
20. Tymon Zarek (Start Opole, szermierka)

 

 

 

Najnowsze artykuły