Nowa platforma dynamicznej informacji pasażerskiej już działa!

Miejski Zakład Komunikacyjny uruchomił nową platformę dynamicznej informacji pasażerskiej w Opolu o nazwie OnTime.

Platforma ta dostępna jest na stronie internetowej dip.mzkopole.pl oraz w formie aplikacji do pobrania ze sklepu Google Play i App Store. Oprogramowanie OnTime pokazuje położenie autobusów komunikacji miejskiej, rozkłady jazdy oraz  wirtualną tablicę z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym.

Pasażer może wybrać interesujący go przystanek komunikacyjny z listy lub klikając w mapę. Aplikacja pozwala też na wyświetlenie trasy wybranej linii. Za pośrednictwem aplikacji będziemy zamieszczali komunikaty związane z funkcjonowaniem komunikacji zbiorowej w mieście np. informacja o czasowym wyłączeniu niektórych przystanków.

Dodatkowo, serwis OnTime będzie stanowił bazę dla wdrażanego w mieście systemu ITS, preferującego autobusy komunikacji miejskiej. – Decydując się na uruchomienie OnTime kierowaliśmy się przekonaniem, że korzystanie z komunikacji zbiorowej ma być przede wszystkim łatwe i wygodne – czytamy na oficjalnej stronie MKZ Opole.

Jak zapewnia przewoźnik, pasażerowie, którzy do tej pory korzystali z serwisu KiedyPrzyjedzie.pl,  nadal będą mogli z niego korzystać, serwis nie zostanie wyłączony. – Niemniej jednak zapraszamy do korzystania z nowej platformy, która mamy nadzieję stanie się dla Państwa głównym portalem dynamicznej informacji pasażerskiej – czytamy.

Najnowsze artykuły