Opolski AZS z kolejnymi sukcesami na akademickich mistrzostwach Polski

Aż trzy złote medale wywalczyli judocy reprezentujący barwy AZS-u Opole podczas akademickich mistrzostw Polski. Podczas zawodów rozgrywanych w Pile, Politechnika Opolska wygrała klasyfikację wśród uczelni typu technicznego.

Po złoto sięgali Paweł Tylek w kategorii do 60 kilogramów, Jakub Pankowski w kategorii do 81 kilogramów oraz Tomasz Szczepaniak w kategorii do 90 kilogramów. Brązowy medal wywalczył z kolei Jan Jesionka, który rywalizował w kategorii do 66 kilogramów.

W tym samym czasie w Luboniu rywalizowali zawodnicy UKS OKAY i TS Gwardia Opole w mistrzostwach Polski osób z niepełnosprawnościami. Złote medale podczas tej imprezy wywalczyli: Magdalena Kowal, Marta Telesz, Nikola Gruszczyńska, Fabian Szymaniec, Piotr Stelmach, Piotr Wasyliszyn, Artur Piecha. Srebra przypadły z kolei Adrianowi Pietrusce i Dominikowi Wilczkowi. Na najniższym stopniu podium stanęli Arkadiusz Soluch oraz Daniel Przybyła.