Opolski Rajd Rowerowy przejedzie przez miasto

Już 19 września ulicami naszego miasta po raz kolejny przejedzie Opolski Rajd Rowerowy, po którym planowany jest także miejski piknik. Wszystko to w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

– Całe wydarzenie ma na celu promocję transportu zbiorowego, rowerów i wszystkiego co ma charakter ekologiczny w kontekście poruszania się – tłumaczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Będzie bezpiecznie, bo ruch samochodowy na trasie, po której poruszał się będzie rajd, zostanie wyłączony – zauważa.

– Skala ubiegłorocznej imprezy po raz kolejny zobrazowała nam zapotrzebowanie na tego typu ruch – nie kryje z kolei jego zastępca Przemysław Zych.

Wszystko rozpocznie się o godz. 11 na ulicy Krapkowickiej przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Wtedy to uczestnicy wyruszą peletonem podróż na czele z prezydentem miasta.

Trasa obejmować będzie kolejno ulice takie jak: Spychalskiego, Katedralna, Łangowskiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimska, Dubois, Targowa, Damrota, Krakowska, Korfantego, Piastowska oraz ponownie Spychalskiego i Krapkowicka.

– Możliwość przejechania na rowerach głównymi ulicami miasta na pewno będzie frajdą dla wszystkich. Rajd to jedno, a drugie to fakt, iż później także szykuje się świetna zabawa pod postacią miejskiego festynu – zauważa Marcin Sagan, naczelnik Wydziału Sportu.

Na mecie w Parku 800-lecia planowany jest bowiem Piknik Sportowo-Rekreacyjny z licznymi atrakcjami jak m.in. strefy sportowe, konkursy z nagrodami, animacje, food trucki i wiele innych. Impreza potrwa do godz. 16.