OTBS buduje kolejne mieszkania

Niedawno, bo jesienią zeszłego roku, opolska spółka oddała do użytku cztery bloki ze 159 mieszkaniami, a już szykuje się do kolejnej inwestycji. Tym razem przy Wrocławskiej.

Nowe osiedle, ma składać się z ośmiu budynków o różnej wysokości. W pierwszym etapie zrealizowane mają być cztery bloki: trzy-, cztero-, pięcio- i sześciokondygnacyjne. Będą w nich w sumie 144 mieszkania wraz z garażami wielostanowiskowymi.

Osiedle ma być zlokalizowane na terenie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Domańskiego (za stacją Shell) i Kanałem Ulgi. Budynki mają być osadzone na palach umieszczonych głęboko w ziemi, a parking ma się znajdować na poziomie zero. Opolski TBS właśnie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Mieszkania będą na najem, z opcją dojścia do własności. Koszt inwestycji (w tym m.in. roboty budowlane, wartość gruntu, projektu czy uzbrojenia) to ok. 75 mln zł. z czego pozyskaliśmy 18 mln dotacji z BGK. Dotacja z rządowego programu pozwoli zmniejszyć koszty inwestycji zatem mieszkania będą tańsze w budowie i tańsze w najmie – napisał w mediach społecznościowych prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Nowe bloki przy Wrocławskiej mogłyby być gotowe na przełomie 2025/2026 roku.

 

 

 

 

Najnowsze artykuły