Piotr Pośpiech nowym wicewojewodą opolskim

Informację przekazała dziś (17.01) wojewoda opolska Monika Jurek. Tym samym potwierdziły się doniesienia, o których informowaliśmy w Czasie na Opole już w zeszłym tygodniu.

Piotr Pośpiech jest doświadczonym samorządowcem. Ma 54 lata, w przeszłości był już starostą powiatu kluczborskiego (2006-2018) i radnym Polskiego Stronnictwa Ludowego. Funkcję sekretarza w gminie Łubniany pełni od 2019 roku. Jest także aktywnym działaczem stowarzyszenia „Tak dla Opolskiego”, któremu w naszym regionie przewodniczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Kontaktuję się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji Publicznej i myślę, że jeszcze w tym tygodniu uda się powołać Pana Piotra Pośpiecha na stanowisko wicewojewody opolskiego. Jeśli chodzi o zakres jego obowiązków to musimy się spotkać i ustalić jakie będą jego kompetencje – mówi wojewoda opolska Monika Jurek.

Nie wykluczone, że Piotr Pośpiech nie będzie jedynym wicewojewodą. Monika Jurek poinformowała, że została poproszona o zmiany w statucie tak aby dopuszczalne było powoływanie dwóch wicewojewodów na Opolszczyźnie. Na razie jednak nie wiadomo kto, i czy w ogóle, będzie drugim wicewojewodą.

Najnowsze artykuły