Napadł na dostawcę pizzy. Grozi mu do 20 lat więzienia

Zamaskowany 21-latek grożąc nożem miał wymusić na pokrzywdzonym oddanie pieniędzy i przewożonego przez niego jedzenia. Kryminalni z Opola zatrzymali 3 osoby podejrzane o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 25 i 16-latka miały pomóc mężczyźnie w tym przestępstwie. Sprawą nieletniej zajął się sąd rodzinny, natomiast 21-latek został tymczasowo aresztowany, a 25-latka objęta policyjnym dozorem. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi aż do 20 lat więzienia.

7 stycznia otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie Opola – relacjonuje mł. asp. Przemysław Kędzior. – Według ustaleń policjantów, do dostawcy jedzenia w pewnym momencie miał podejść zamaskowany, nieznany mu mężczyzna i grożąc nożem zażądać od niego pieniędzy, telefonu komórkowego i jedzenia, które przewoził. Po odebraniu poszkodowanemu kilkuset złotych i jedzenia, sprawca uciekł. Wtedy to dostawca o wszystkim poinformował policjantów.

Na drugi dzień zajmujący się tą sprawą kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzewane o związek z tym przestępstwem. Jak ustalili śledczy 16 i 25-latka miały pomóc zamaskować się 21-letniemu napastnikowi, który następnie  sterroryzował nożem dostawce jedzenia. Po tym jak siłą i przemocą odebrał pokrzywdzonemu gotówkę w kwocie kilkuset złotych i zamówione jedzenie, agresor wrócił do mieszkania.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do jednostki policji, gdzie 21-latek i 25-latka usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i pomocnictwa w tym przestępstwie. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 20 lat więzienia. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, a 25-latka objęta policyjnym dozorem. Natomiast sprawą 16-latki zajmie się teraz sąd rodzinny.

Najnowsze artykuły