Politechnika Opolska na zdalnym nauczaniu. Ale nie od razu…

Studenci Politechniki Opolskiej od 15 grudnia wrócą do zdalnej nauki. Taką decyzję podjął rektor uczelni podkreślając, że powrót do kształcenia w formie hybrydowej zależny będzie od sytuacji pandemicznej.

Studenci na pewno nie wrócą do murów uczelni pomiędzy 15 grudnia, a 7 stycznia. – Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze – napisał w mediach społecznościowych prof. Marcin Lorenc.

Wybraliśmy ten termin, ponieważ chcemy pozamykać pewne cykle kształcenia, przede wszystkim cykl związany z 10-tygodniowym semestrem dla studentów. Kolejny, to projekt „Inżynier XXI wieku”, który powinien być realizowany w formie stacjonarnej – informuje prof. Marcin Lorenc.

Polska jest piątym od końca krajem Unii Europejskiej, jeśli chodzi o poziom zaszczepienia społeczeństwa. – W pełni zaszczepieni stanowią 46,86 proc. całego społeczeństwa. Jeszcze bardziej martwi to, że na kontynuację szczepienia czeka tylko 1 proc. podczas gdy w wielu innych krajach liczba ta sięga od kilku do kilkunastu proc. Z zielonej wyspy, którą byliśmy do połowy października, staliśmy się, wraz z krajami sąsiadującymi, głównym ośrodkiem pandemii na świecie – mówił w rozmowie z Onetem prof. dr hab. Andrzej M. Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.