Ruszyła rozbiórka akwarium w opolskim zoo!

W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęło się wyburzanie starego budynku akwarium. W jego miejsce powstanie nowoczesny kompleks zbiorników prezentujących ryby i inne wodne zwierzęta z całego świata.

Umowę z wykonawcą – firmą Energopol Trade Opole – podpisano 23 lutego. Po oględzinach i ogrodzeniu terenu, przyszedł czas na prace rozbiórkowe istniejącego budynku akwarium.

Inwestycja warta ponad 25 milionów złotych będzie składać się z trzech części. Głównego budynku z siedmioma ogromnymi zbiornikami od 13 to 78 tysięcy litrów każdy. W akwariach zobaczymy ryby z Amazonii oraz rzeki Kongo, rafę koralową, mureny, ryby ławicowe, rekiny i płaszczki. Nie zabraknie również trzech mniejszych akwariów z wodą morską z konikami morskimi, wężowidłami i krewetkami.

Druga część, szklarnia, to miejsce, w którym będzie można oglądać ryby, które… wychodzą na ląd. Mowa tu o poskoczkach.

Dopełnieniem całego obiektu będzie zbiornik zewnętrzny, Odrarium, w którym znajdą się szczupaki, sandacze, okonie i jesiotry pływające w otoczeniu tataraków, jeżogłówek i moczarki. – To nasz wkład w promocję rodzimej bioróżnorodności – tłumaczy Miłosz Bogdanowicz, rzecznik opolskiego zoo.

Prace mają zakończyć się do końca listopada 2023 roku.

Najnowsze artykuły