Scena Inicjatyw Aktorskich znowu w Kochanowskim

Przed nami kolejna odsłona Sceny Inicjatyw Aktorskich w Teatrze im. Kochanowskiego. Tym razem, przez trzy dni najbliższego weekendu, przedpremierowo zaprezentowany zostanie „Instytut” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka.

Spektakl wystawiany będzie na scenie Bunkra czyli w miejscu realizacji przedstawień, których pomysłodawczyniami i pomysłodawcami są aktorki i aktorzy.

– Sam projekt umożliwia im sprawdzenie swoich sił w innych rolach związanych z tworzeniem sztuk teatralnych – tłumaczy Katarzyna Zych z TJK dodając, iż pomysł zgłosiła Magdalena Maścianica.

Głównym punktem wyjścia do scenariusza jest głośna książka Jakuba Żulczyka i to pierwsza inscenizacja w naszym teatrze szeroko komentowanej powieści współczesnego polskiego pisarza. To również pierwsza samodzielna współpraca tak licznej grupy aktorów z zespołu teatru, a także reżyserski debiut Jędrzeja Wieleckiego.

„Instytut” opowiada historię piątki osób, które niespodziewanie zostają uwięzione w mieszkaniu.  Atmosfera gęstnieje, psują się układy nerwowe, wewnątrz grupy rośnie napięcie. Na domiar złego, zaczyna dawać znać o sobie przeszłość. Być może zawsze chodziło o coś więcej. Klimat horroru splata się tu z wnikliwą obserwacją współczesnego społeczeństwa.

WIĘCEJ: https://teatropole.pl/spektakle/instytut/

REŻYSERIA: Jędrzej Wielecki

ASYSTENT REŻYSERA: Magdalena Maścianica

DRAMATURGIA: Natalia Matuszek

SCENOGRAFIA: Karolina Potębska

REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Wojciech Gieroń

OBSADA: Karolina Kuklińska, Magdalena Maścianica, Monika Stanek, Radomir Rospondek, Kacper Sasin.