Sezon w opolskim zoo rusza na dobre! Będzie otwarte dłużej

Sezon turystyczny w opolskim ogrodzie zoologicznym rozkręca się na dobre. Od 1 maja zoo otwarte będzie w godz. 10-18. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

Turystyczna perła Opolszczyzny w ubiegłym roku została odwiedzona rekordową liczbę razy – blisko 320 tysięcy. Z pewnością magnesem przyciągającym turystów było wiosenne otwarcie domu dużych kotów, w którym zamieszkały lwy Atos i Portos oraz tygrys Diego. – Liczymy na to, że i w tym roku będziemy miejscem odpoczynku mieszkańców regionu, a nawet całego kraju. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku czy też tego, czy nasze zoo zwiedza w pojedynkę, czy z bliskimi – podkreśla rzecznik Miłosz Bogdanowicz.

Ogród zoologiczny w Opolu kusi wieloma atrakcjami – między innymi setkami gatunków roślin i zwierząt, które można oglądać zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach pawilonów (płazów, stawonogów, żyraf, dużych kotów czy w szklarni).

Warto również wybrać się na pokazy karmienia zwierząt oraz trening medyczny uchatek. Godzinowa rozpiska przedstawia się następująco:
12:00 – trening medyczny uchatek
13:00 – karmienie goryli
13:30 – karmienie pelikanów
14:00 – karmienie wydr
14:00 – karmienie lemurów
14:30 – karmienie uchatek
16:00 – karmienie goryli
16:30 – karmienie uchatek

Dla zwiedzających dostępne są także restauracje, place zabaw, a nawet punkt wymiany książek.

Przypominamy o możliwości kupienia biletów przez internet na stronie www.bilety.zoo.opole.pl oraz w biletomatach znajdujących się przed wejściem.