Dawid wraca na medalową ścieżkę

Mistrz olimpijski w chodzie sportowym Dawid Tomala powrócił na trasy i wywalczył tytuł wicemistrza Polski podczas 99 edycji najważniejszych dla lekkoatletów zawodów krajowych rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim.

Reprezentant AZS-u Politechniki Opolskiej w rywalizacji na 10 kilometrów minął metę z czasem 42:11.81. i uległ tylko Maherowi Ben Hlimowi, z RKS-u Łódź, który uzyskał czas 40:35.48. Trzeci był obrońca tytułu sprzed roku Artur Brzozowski 42:53.74.

To niestety jedyny medal naszych akademików, którzy jednak zajmowali także czołowe miejsca w innych konkurencjach. Najbliżej medali byli Katarzyna Kokot, która w konkursie skoku wzwyż zajęła miejsce czwarte przegrywając medal tylko gorszym bilansem wykonanych prób.  Również jako czwarty linię mety w biegu na 400 m przez płotki minął Dawid Buck.

Również dwaj inni reprezentanci naszego klubu uplasowali się na miejscach w „pierwszej dziesiątce”.

Siódmą pozycję w konkursie skoku w dal z rezultatem 6.94 m. wywalczył Paweł Basałygo. Dziewiąte miejsce w klasyfikacji  biegu na 110 m przez płotki przypadło Maciejowi Babuli, który mimo ustanowienia swojego rekordu życiowego 14.63 sek. nie zakwalifikował się do biegu finałowego.