Dreman Futsal Opole Komprachcice wiceliderem Ekstraklasy!

Lepszej inauguracji futsaliści Dreman Futsal Opole Komprachcice nie mogli sobie wymarzyć. Wysoko wygrali z drużyną z Lęborka i po pierwszej kolejce zajmują drugie miejsce w Ekstraklasie Futsalu.

Rywale na początku meczu grali bardzo rozważnie, dzięki czemu wyszli na rodzenie już w drugiej minucie spotkania. Jak się później okazało był to jedyny gol ekipy TEAM Lębork, a do głosu doszli gospodarze, zdobywając z każdą kolejną minutą gry przewagę na boisku.

Dreman pierwszą bramkę zdobył w 15 minucie, za sprawą Jorge Pinto Fernandesa, który trafił do siatki zmieniając kierunek piłki po strzale Chuvy. W końcówce pierwszej połowy Andre Luiz trafił kolejny raz do siatki rywali, umieszczając ją między nogami bramkarza gości.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze szybko pokazali, kto rządzi na parkiecie w Komprachcicach. Szybko zdobyty drugi gol rzez Luiza, nie zatrzymał apetytów strzeleckich futsalistów Dremana. W 23 minucie meczu było już 4-1 dla miejscowych, a na listę strzelców dopisał się Serhii Fil.

Goście ruszyli do odrabiania strat, lecz na taki moment czekali tylko podopieczni trenera Patałucha. W 29 minucie na 5-1 wynik podwyższył pięknym strzałem Chuva, a minutę później piłkę przy słupku w bramce umieścił Lutecki dobijając rywali.

Kolejny mecz Dreman Futsal Opole Komprachcice zagra już w niedzielę 19.09.2021 o godzinie 19.00. Rywalem ich będzie warszawska Legia, a mecz zostanie rozegrany w Opolu w hali Stegu Arena.

Dreman Futsal Opole Komprachcice – LSSS TEAM Lębork 6:1

Bramki: 0-1 Yvaaldo De Mecedo Gomez, Ricardo Jorge Pinto Fernandes 1-1, Andre Luiz De Lima Silva 2-1, Andre Luiz De Lima Silva 3-1, Serhii Fil 4-1, Nuno Andre Loureiro Chuva 5-1, Tomasz Lutecki 6-1.

Składy drużyn:

Dreman Futsal Opole Komprachcice: Serghei Burduja (1), Tomasz Lutecki (5), Andre Luiz De Lima Silva (7), Vadym Ivanov (9), Marcin Grzywa (10), Kacper Opatowski (11), Serhii Fil (12), Nuno Andre Loureiro Chuva (15), Krzysztof Elsner (17), Adrian Barysch (21), Dawid Lach (22), Ricardo Jorge Pinto Fernandes (87), Vinicius Teixeira Drummond Lonza (90), Arkadiusz Szypczyński (99)

LSSS Lębork: Piotr Łapigrowski (3), Tomasz Gniba (5), Przemysław Laskowski (6), Krzysztof Witkowski (7), Yvaaldo De Mecedo Gomez (10), Sergio Emanuel Maia Monteiro (13), Vitaliy Kolesnik (15), Jacek Burglin (21), Klaudiusz Lange (23), Rafał Łapigrowski (33), Davidson Do Nascimento Silva (97), Dominik Laskowski (98)